Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
У СМІЛІ ЗА ТИЖДЕНЬ НА ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ ЗАХВОРІЛИ ПОНАД 350 ОСІБ

З 18 до 24 січня на ГРВІ захворіло 363 особи, із них 15 захворівших госпіталізовано, інформують у Смілянському міськрайонному управлінні Держпродспоживслужби.

За даними Черкаського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України з початку епідсезону в Черкаській області перехворіло  81034 особи, з них госпіталізовано 3700 осіб. Показник загальної захворюваності був на 21,5% нижче епідемічного порогу по області.

 З числа захворілих – 2915 дітей віком до 17 років (60,4%). Рівень захворюваності серед дітей та дорослих збільшився на 23% та на 24,2% відповідно.

Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Він має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом.

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику – це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, на хронічні серцево-судинні захворювання, на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

Найефективнішим засобом профілактики грипу є щорічна вакцинація – це специфічна профілактика. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні).

Ще є неспецифічна профілактика, це коли людина власними силами може захистити себе від захворювань на грип та ГРВІ. Для цього потрібно: уникати скупчень людей, користуватися одноразовими масками при необхідності, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися з введенням в їжу натуральних вітамінів, висипатися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, загартовуватись, займатись спортом, ходити більше пішки, при необхідності використовувати хімічні засоби профілактики, які є в аптеках (вітаміни, противірусні препарати).

Не займайтеся самолікуванням! Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар, зазначають у Смілянському міськрайонному управлінні Держпродспоживслужби.   

Популярні теми

Публікації

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]