Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
У СУБОТУ СТАРТУЄ ТРИПІЛЬСЬКА ТОЛОКА

У суботу смілян запрошують на трипільську толоку у Легедзине Тальнівського району, де міститься Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура».

«Починаємо працювати з 11 години. І цього разу наша толока буде своєрідним археологічним експериментом. Ми спробуємо зробити абсолютно інший варіант даху трипільської хати», – розповідає «Сміла.ua» Владислав Чабанюк, директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура».

За його словами, на маленьких моделях трипільських будівель найчастіше дах є напівсферичним і без стріхи переходить у стіни. При великій щільності забудови трипільських поселень, дах міг бути глиняним, тобто плетений, як корзина і накиданий глиняним замісом
«Ми будемо працювати з глиною, піском і кізяком, щоб зробити штукатурку, котра б краще витримувала опади. Адже ми не знаємо, які насправді були хати у трипільців і не стверджуємо, що верх міг бути саме таким. Ми просто шукаємо відповідь з допомогою такого наукового експерименту», – пояснює пан Владислав. І додає, можна чітко сказати, які були стіни у хатах трипільців, наука про це більше знає, ніж про те, якими ж були у їхніх оселях дахи. Про це дуже мало інформації. І як один з варіантів, припускається, що на хатах міг бути глиняний круглий верх. Як довго він зможе прослужити, як часто його потрібно ремонтувати – покаже час.
«У вас є можливість 27-го липня долучитися до археологічного експерименту під час трипільської толоки. А ще познайомитися з нашим музейним проектом, який здійснюємо завдяки гранту від Українського Культурного Фонду», – говорить Владислав Чабанюк.
Він каже, що під час толоки, а триватиме вона до 15 години, буде робота на трипільській хаті – це заплітання лозою даху, заміс з глини та полови і вкидання даху.

«Для трудівників буде наваристий смачний борщ і апетитна каша. Миски, ложки, чашки з собою», – говорить Владислав Чабанюк.
Після розпочнеться відкриття музейних виставок – «Історія в прикрасах» - від Юрія Коваленка, власника однієї з найбільших етнографічних колекцій дукачів в Україні, «Трипілля в писанці» – від майстрині Світлани Бас, далі –екскурсії музеєм заповідника «Трипільська культура та на місце проведення археологічних розкопок на поселенні-гіганті «Тальянки»,.
Вже увечері виступить гурт «Очеретяний Кіт» і буде перегляд фільму «Чорний Козак».

Дастатися до Легедзиного сміляни, які хочуть взяти участь у толоці, можуть маршрутками, які рухаються в уманському напрямку.

 

 

Популярні теми

Публікації

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]