Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Українців змусять змінювати професію
Українські підприємства будуть диктувати біржі праці, які саме фахівці їм потрібні. Держслужба зайнятості, Об'єднання організацій роботодавців та Федерація роботодавців підписали меморандум, що передбачає більш тісне співробітництво у справі підготовки персоналу.

 У структурі Державної служби зайнятості на рівні областей створюються спеціальні підрозділи, які будуть збирати інформацію про реальні потреби місцевих ринків праці і шукати потрібні кадри.

"Наприклад, центральні офіси великих торгових мереж знаходяться, як правило, в столиці. І як буде розвиватися мережа в регіонах знає тільки топ-менеджмент. Співпрацюючи з бізнесом, ми намагаємося спрогнозувати попит хоча б на короткострокову перспективу не тільки в ритейлі чи сфері послуг, а і у виробничому секторі, у тому числі аграрні холдинги", — повідомив в. о. голови Державної служби зайнятості (ДСЗ) Валерій Ярошенко виданню kurs.com.ua.

За його словами, служба вже системно працює з найбільшими державними підприємствами — "Укрзалізницею", "Укроборонпромом", "Укроборонсервісом". На черзі — торгівля, послуги і виробництво.

 За словами голови Об'єднання організацій роботодавців України Анатолія Кінаха, країна втратила близько 20% промислового потенціалу і приблизно 40% ринку збуту в країнах СНД із-за війни на Донбасі і анексії Криму.

"Підприємствам доводиться переорієнтуватися на нові ринки збуту і відповідно змінювати вимоги до кадрів. Ми бачимо сильний дисбаланс на ринку праці: технічні професії втрачають свою привабливість в очах молоді", — розповів член президії Ради ФРУ Сергій Біленький.


Бізнесу не вистачає кваліфікованих інженерних кадрів. У тому числі, для обслуговування агропідприємств.

 "Немає навіть агрономів з досвідом роботи. Вузи не дослухаються до вимог реального ринку праці і зв'язок між теоретичним і практичним навчанням втрачена. Тому наша служба намагається бути максимально корисною роботодавцю", — говорить Валерій Ярошенко.

Станом на 28 березня 2017 року, кількість вакансій у базі даних Державної служби зайнятості (ДСЗ) склало 199 тисяч. Це на 60% більше, ніж за той же період минулого року. ДСЗ відкрила по всій Україні 11 центрів професійної підготовки. Найпотужніші з них розташовані в Харкові, Рівному та Одесі.
Крім навчальних класів та майстерень з сучасним обладнанням, там є гуртожитки для іногородніх.

 "Якщо в регіоні зникає попит на якусь професію, ми пропонуємо людині за рахунок коштів Фонду соціального страхування поїхати в такий центр і отримати нову спеціальність, яка дозволить йому швидко працевлаштуватися", — розповів Валерій Ярошенко.


Чиновник стверджує, що з 100 переучених 90 знаходять роботу. Диплом державного зразка можуть видати за 86 професій, починаючи від таких екзотичних як коваль, бондар, майстер лозоплетіння або вишивання до водіїв, слюсарів і ІТ-фахівців.

 29 березня постановою КМУ виділено 50 млн грн на створення та оновлення матеріально-технічної бази 25 навчально-практичних центрів з підготовки робітників за трьома найбільш дефіцитними професіями. Це тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, монтажник санітарно-технічних систем і устаткування, швачка, кравець, закрійник.

Gazeta.ua

Популярні теми

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]