Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Вивчали тонкощі використання електронної системи закупівель «ProZorro».
Економія та прозорість процедури – фахівці Черкаського, Смілянського та Кам’янського районів, а також Сміли й Кам’янки вивчали тонкощі використання електронної системи закупівель «ProZorro». 
Ініціював таке навчання для майже сотні осіб народний депутат України зі 198 виборчого округу Сергій Рудик. Все для того, аби на місцях розумно заощаджували бюджетні кошти.

 Торік у межах 198 виборчого округу реалізували 163 проекти за рахунок коштів з держбюджету, спрямованих на соціально-економічний розвиток. Втім з них через «ProZorro» пройшли лише чотири. Такі результати проведеного моніторингу втілених проектів на Кам’янщині, Смілянщині та Черкащині, зауважив народний депутат, звертаючись до учасників навчань.

 – Як член бюджетного комітету, намагаюся залучати додаткові ресурси в соціальну інфраструктуру та об’єкти у межах свого виборчого округу, – відзначив Сергій Рудик. – Загалом за 2015-2017 роки на моєму окрузі втілять 346 проектів. На це з держбюджету спрямували понад 92,7 млн грн. За приблизними підрахунками, використовуючи систему «ProZorro» в 198 окрузі лише в рамках того ресурсу, до виділення якого я був причетний, як ініціатор, можна зекономити до 6-7 млн грн. Це якщо виходити з цифри 60 млн грн на проекти ДФРР, соціально-економічного розвитку та екофонду.

Він відзначив, що ще на початку червня з трибуни Верховної ради України звернувся із депутатським запитом до керівників Кам’янського, Смілянського та Черкаського районів, міст Кам’янка та Сміла щодо посилення контролю за використанням коштів державного бюджету та необхідності використання електронної системи публічних закупівель «ProZorro». Для цього й ініціював «прозорі» навчання, аби як головні розпорядники бюджетних коштів, так і підприємці могли поставити фахівцеві з ведення електронних закупівель будь-яке запитання. І вже надалі проводити тендери через «ProZorro».

 – Не осилить дорогу той, хто по ній не йде, – сказав Сергій Рудик. – Тому пропоную йти цією дорогою разом. Звісно, зекономлені завдяки «ProZorro» кошти повертаються назад до державного бюджету. Тож можна зрозуміти, чому місцева влада не дуже зацікавлена в такому заощадженні бюджетних коштів. Але така економія державного фінансового ресурсу – теж аргумент. Особисто для мене. Це мотивує «вибивати» більше коштів, може стати додатковим аргументом у розмові з Прем’єр-міністром України для збільшення фінансування, приміром, на якісь інфраструктурні проекти.

Депутат пообіцяв за результатами року зробити аналогічний аналіз зекономлених в окрузі коштів. Підтримує проведення «прозорих» закупівель й обласна влада.

 – 12,4 мільярдів гривень – саме на таку суму було проведено закупівель через «ProZorro» на Черкащині за пів року, – наголосив заступник очільника області Ярослав Березань. – При цьому на 132 мільйони гривень – підтверджена економія. Всі ми розуміємо, що конкуренція у сфері державних закупівель між підприємцями – надважлива річ. Для її стимулювання ми зобов’язали всі органи виконавчої влади, які підпорядковуються облдержадміністрації, використовувати «ProZorro», якщо очікувана річна вартість предмета закупівлі перевищує 20 тисяч гривень. Всім комунальним закладам та установам це рекомендовано. Нині відбувається важливий процес, коли до системи «ProZorro» долучається все більше підприємців. Розпорядники бюджетних коштів, оголошуючи закупівлю і чітко прописуючи умови, можуть обрати найоптимальніший варіант та придбати необхідне вигідніше. При цьому зберігається прозорість процедури, а ефективність стає очевидною.
 Прес-служба Черкаської ОДА

Популярні теми

Публікації

12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]