Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Восени у дитячих колективах часто хворіють на ентеровірусні інфекції - це серйозна небезпека
В осінній сезон спостерігається сплеск ентеровірусні інфекції у дітей. Найчастіше захворювання проявляється у вигляді гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), кишкової інфекції, герпетичної ангіни і серозного менінгіту.

- Ентеровірусна інфекція викликається безліччю ентеровірусів Коксакі, тому її клінічні прояви дуже різноманітні. Крім того, ентеровірусна інфекція відрізняється ще й тим, що один і той же вірус у різних дітей може проявлятися у вигляді різних клінічних форм, що залежить від особливостей організму дитини,- розповідає лікар КФЗСЖ поліклініки для дорослих Раїса Маркова 

Ще однією особливістю ентеровірусної інфекції є тривале вірусоносійство після перенесеного захворювання. Тому в дитячому колективі після того, як перехворіє одна дитина, часто хворіють і інші.

Важкість перебігу ентеровірусної інфекціі у дітей залежить від віку дитини: чим вона молодша, тим захворювання протікає важче.

Захворювання починається гостро з високої температури (іноді до 40-41 С). У дитини з'являється сильний озноб, почервоніння або, навпаки, різка блідість шкіри. Поганою ознакою є похолодання кінцівок на тлі високої температури - це говорить про спазм кровоносних судин. Іноді на тлі лихоманки у дитини з'являються судоми. Якщо знизити температуру не вдається, слід викликати швидку допомогу.

Температура може триматися протягом 3-5 днів. На другий день після початку захворювання в горлі дитини з'являються червоні точкові висипання, які ще через день перетворюються в пухирці з прозорим вмістом, а потім лопаються, залишаючи після себе поверхневі ерозії. Як тільки знижується температура, зазвичай поліпшується і стан дитини - вона йде на поправку. Герпетична ангіна триває близько 7 днів.

Захворювання триває до тижня, а потім проходить без будь-яких наслідків.

Лікування легких форм захворювання не вимагає медикаментозного лікування. Досить постільного режиму, рясного пиття і щадного харчування. Дієта при ентеровірусній інфекції у дітей передбачає прийом їжі 4-5 разів на день невеликими порціями з виключенням жирних, смажених і солодких страв і продуктів з великою кількістю грубої клітковини (свіжа капуста, морква ). Важкі форми ентеровірусної інфекції лікуються в стаціонарі.Ентеровірусна інфекція у дітей повинна лікуватися під контролем лікаря. В нашому місті протягом поточного року реєструвались випадки ентеровірусної інфекції, троє з них проліковані в умовах стаціонару.

Популярні теми

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]