Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
За смертельні ДТП водіїв позбавлятимуть прав та майна
Якщо у порушника правил відбирати не тільки права, а й автомобіль, а краще — геть усе майно, кількість жертв на дорогах одразу поменшає. Бо страх перед покаранням переважатиме потяг до швидкої їзди.

 Проект «Про внесення змін до статті 286 Кримінального кодексу України» (№9030) подовжує ряд законодавчих ініціатив щодо посилення відповідальності для водіїв. Особливо тих, чия необережність, а то й зухвалість на дорозі призвела до людських жертв.

Для цього мінімальний строк перебування за гратами за порушення ПДР, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли йому тяжкі тілесні ушкодження, пропонується підвищити до 5 років. Якщо ж у ДТП загинуть кілька осіб, то нижня межа становитиме 8 років.

Та головне, що проект передбачає назавжди позбавляти таких водіїв права керування транспортними засобами. А в якості додаткового покарання передбачена ще й конфіскація майна.

Утім, яка б «вилка» санкцій не зазначалася у КК, вона не перевиховає тих, хто зневажає безпекою руху доки судова практика ряснітиме умовними покараннями для них. Натомість якби суди менш поблажливо ставилися до таких порушників, навіть і з огляду на клопотання родичів загиблих, то саме невідворотність реального ув’язнення була б тим «дамокловим мечем», що стримував водіїв тиснути на газ.
 

Популярні теми

Публікації

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]