Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ЗАГИБЕЛЬ ЛЮДИНИ ТА КАЗУС СМІЛЯНСЬКОГО ПРАВОСУДДЯ

Смілянська місцева прокуратур здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України, за фактом загибелі працівника під час проведення робіт на замовлення приватного підприємця в м. Сміла, яке сталось 14 липня 2017 року.

Під час розслідування проведено значну кількість слідчих дій та експертних досліджень, в тому числі в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса.

За результатами слідства зібрано докази, що підтверджують вину трьох осіб в порушеннях правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, які призвели до загибелі потерпілого. Серед них, зокрема, приватний підприємець – замовник та організатор робіт, керівник організації – надавача послуг з розвантаження та водій автокрана, яким в червні 2019 року повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.

26.07.2019 підозрюваним повідомлено про завершення досудового розслідування та відкриття його матеріалів для ознайомлення. В зв’язку із зволіканням стороною захисту, слідчим 01.08.2019 подано до суду клопотання про встановлення строку на ознайомлення з матеріалами завершеного досудового розслідування, відповідно до вимог КПК України.

Передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України п’ятиденний строк розгляду таких клопотань слідчим суддею дивним чином розтягнувся на два місяці, після спливу яких прокурором отримано ухвалу від 08.10.2019.

Так, судом відмовлено в задоволенні клопотання слідчого про встановлення строків на ознайомлення з матеріалами. Натомість, за клопотанням адвоката призначено повторну експертизу та зобов’язано слідчого провести ряд слідчих дій.

Стороні обвинувачення доведеться поламати голову над тим, як мають проводитись слідчі дії та експертні дослідження враховуючи, що зібрані у кримінальному провадженні докази визнано достатніми для складання обвинувального акта і сторону захисту повідомлено про завершення досудового розслідування.

Прийняття такого рішення віднесено чинним КПК України до виключної компетенції прокурора та не підлягає оскарженню, а інститут так званого «додаткового розслідування» скасований законодавцем більше шести років тому.

Законність винесення ухвали та мотиви, що спонукали суддю, тепер перевірятиме за скаргами прокуратури суд апеляційної інстанції, а також інші компетентні органи.

Популярні теми

Публікації

06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]