Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Несподіваний метод: як посадити картоплю, щоб її не з'їв колорад
  • 17.04.2017
Сам процес саджання та збирання картоплі не такий морочливий, як догляд за нею. Окрім прополювання та боротьби з бур’янами він включає в себе й боротьбу з колорадським жуком, який також не проти поживитися картоплею. Ой, скільки часу, сил та нервів відбирає той заморський жук – знають, хто з ним з року в рік воює.

 В Ірпені ж цілком випадково винайшли свій метод знищення колорадського жука. Причому, він виявився напрочуд простим і ефективним. Якось узимку один чоловік поліз у погріб по самогонку. Ненароком розбив трилітрову банку. Оковита вилилася на загат картоплі. Взяв господар іншу банку, та й забув про цей випадок. А потім влітку помітив цікаву картину. В одній частині грядки колорад активно пожирає картоплю, а в іншій – та ж сама культура залишається незайманою. Тоді здогадався чоловік у чому річ, згадавши чим перед посадкою ненароком було оброблено цю бараболю.

  Потім цей досвід взялися наслідувати інші ірпінці. Внаслідок чого експериментальним шляхом було відпрацьовано технологію, визначено пропорції згубної для жука рідини.

 Перед посадкою картоплю змочують на 20-30 хвилин у розчині самогонки з водою в пропорції 1/4. "Викупав" одну партію картоплі – засипав наступну. Відра такого розчину вистачає на оброблення 40-50 кілограм саджанки. Коли картопля проросте й розпочнеться на городі "паломництво" колорадського жука, для певності можна її ще обприскати таким же розчином.

Обізнані з цим методом жителі Приірпіння вже кілька років успішно оберігають свої картопляні насадження від колорада. Порівняйте самі, наскільки простий і зручний цей спосіб виведення жука. По-перше, самогонка значно дешевша за всілякі хімікати, якими звично обприскують картоплю. По-друге, що найважливіше, це цілком органічна й не шкідлива речовина. Відтак, оброблення її розчином картопляних насаджень, на відміну від обприскування хімікатами, перетворюється на приємну прогулянку городом, а не картопляним рабством.


 Автор: Олександр Наказненко
24tv.ua

Популярні теми

28.02.2017, 07:23
Легендарна Nokia 3310 повертається на ринок
15.03.2023, 08:35
Делікатесна зелень
11.01.2017, 07:04
П’ять продуктів, які роблять людину сексуальною
11.06.2017, 12:44
Корисні властивості черешні, про які не кожен знає
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регістрація | Вхід ]