Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Що треба кинути навіть раніше, ніж шкідливі звички
  • 29.01.2017
Всі постійно говорять про шкоду куріння, неправильне харчування, малорухомого способу життя і т. д. Гаразд, це все давно відомо, ніхто не сперечається, що треба кидати. Але в житті у кожної людини є ще кілька речей, які кожен день приносять йому шкоду. Вони отруюють життя, а ми навіть не помічаємо, як це відбувається, вважаючи, що все в порядку. Ми ходимо на фітнес, їмо салати і фрукти, відмовляємося від алкоголю і куріння, але продовжуємо заздрити, таїти образу і постійно скаржитися на своє життя. А може, пора кинути це?

Кожен з нас хоч раз у житті відчував ці відчуття. Добре б раз, але ми відчуваємо їх набагато частіше, і як-то не дуже турбуємося про це, як ніби це ніяк не впливає на якість життя. А на самій-то справі впливає, і ще як! Крім того, все в світі взаємопов'язане і завжди одне впливає на інше: якщо у вас є негативні звички в ментальному плані, то ці негативні звички будуть проявлятися в різноманітних формах і у зовнішньому світі, впливаючи на все життя в цілому. Змінюючи одне, ми будемо змінювати та інше, та сама якість життя.

Практично все, що ми робимо, спрямоване на досягнення одного і того ж — щастя.

Але якщо вас отруюють дурні звички, що б ви не робили, щастя не буде, і не з-за того, що мало грошей і друзів, немає коханої людини або улюбленого заняття, а тому, що які б чудові умови вам не підкинула життя, ви все одно будете незадоволені.

Ось ці 4 отруйних звички, які заважають взяти заповітний приз:

1. Заздрість

Це та ще капость, яка не дає радіти ні своїх успіхів, ні успіхам інших. Соціальні мережі — відмінний інструмент для розвитку заздрості.

Соціологи з Університету штату Юта проводили опитування 435 студентів і з'ясували, що від часу, що людина проводить у соцмережі безпосередньо залежить його ставлення до свого життя. Чим більше люди дивилися на чужі життя (а вірніше, їх відредаговане відображення), тим більше вважали, що інші живуть більш щасливо і насичено, ніж вони.

В реальному житті теж досить заздрості, яка змушує сумувати над відбулася життям, думаючи, що це дійсно так.

Що з цим робити

Якби ви хоч на один день помінялися місцями з іншою людиною (тим, кому ви заздрите), вам би це сильно не сподобалося. У всіх свої страждання і свої нагороди, і чужі нітрохи не краще, ніж свої.

Не можна порівнювати себе ні з ким, у кожного було своє минуле, є свої таланти і можливості, проблеми і нещастя. Просто не порівнюйте, немає критеріїв, за якими можна було б це зробити.

2. Образа

Якщо розібрати саме почуття образи, виходить, що це невідповідність реальності вашим очікуванням.

Уявіть, наприклад, що ви споткнусь на вулиці, впав, боляче забилися і розсипали продукти. Недалеко від цієї прикрої пригоди стояв сліпий жебрак, який просить милостиню. Ви ж не чекаєте, що він кинеться допомагати вам, тому ніякої образи на нього бути не може. А от якщо б поруч стояв ваш співробітник з роботи (або якийсь знайомий) і просто дивився, як ви повзаєте по асфальту, збираючи розсипані апельсини, образа була б серйозна і на довго.

Якщо не брати причини образи, то вона являє собою сильну негативну емоцію, яка переслідує вас ще довго. При будь-якій згадці про цю людину, всередині буде спалахувати цілий феєрверк негативних емоцій, а застарілі образи взагалі небезпечні для здоров'я, як недоліковані травми.

Як позбутися від цього

Щоб не засмучуватися, треба просто не чекати нічого від людей. Вони нічого вам не повинні: не повинні бути ввічливими, приємними, турботливими, розуміючими, доброзичливими. Приймайте все, як є.

Звичайно, це не означає, що вам треба спілкуватися навіть з грубіянами, людьми, які вас ні в що не ставлять, і іншими неприємними типами. Просто робіть висновки, з ким вам хочеться продовжувати спілкуватися, а з ким треба попрощатися. І ніколи не будуйте якихось очікувань, уявлень або думок, що хтось щось винен, а вчіться приймати і ситуації і людей такими, які вони є. Без образ життя стане набагато простіше.

3. Скарги

Скарги входять у звичку, і якщо людина звикає скаржитися, взагалі не важливо, як у нього проходить життя, він все одно знайде, про що поскиглити. Якщо людина постійно скаржиться, значить, він бачить в своєму житті тільки негативні сторони, зауважує тільки проблеми, про що і поспішає розповісти всім оточуючим.

Немає об'єктивної оцінки свого життя, є тільки те, як ви її бачите. Якщо бачите тільки негатив, тільки він і є. А все заради чого? Заради співчутливих поглядів з боку?

4. Засудження

Ну, і остання погана звичка — кредо бабусь на лавочці, в світі, наповненому наркоманами і повіями. Ми з таким задоволенням засуджуємо інших, особисто і колективно. Пліткують практично всі, незалежно від статі і віку.

Що в цьому цікавого: не можна засуджувати інших людей, не застосовуючи ці ж критерії оцінки до себе самого. Скільки разів я помічала, як люди, які вибухають і кричать на інших за якісь недоліки, точно так само картають себе за помилки, якщо не жорсткіше.

Так у осуду дві сторони. Одна з них — осуд інших, а друга — себе коханого (тільки в цьому випадку вже зовсім не коханого).

Що робити

В цьому світі кожен має право на помилку, і всі настільки різні, що об'єктивної оцінки дій, знову ж таки, бути не може. Ви ніколи не були в шкірі іншої людини, не знаєте, як він живе, як жив раніше, які думки крутяться в голові. Це все одно, що коментувати футбольний матч наосліп, спираючись тільки на крики з трибун.

Ну, а що стосується засудження себе — людини, якого ви знаєте чудово, - просто запам'ятайте, що це ні до чого не призведе. Ніколи. Може бути, ця звичка залишилася від батьків, як скопійована модель поведінки, але вона точно нікого не мотивує. Навпаки, змушує відчути себе невдахою, змиритися з цим і страждати. Ну і скаржитися, може бути.

Всі шкідливі звички

Є ще така практика, напевно багато хто про неї чули, оскільки вона була дуже популярна в мережі якийсь час. Практика називається «фіолетовий браслет», і ми згадали тут про неї тому, що вона як раз пропонує позбутися разом від всіх отруйних думок.

Цю практику запропонував ще в 2006 році священик Уїлл Боуен. Суть в тому, що треба надіти на руку фіолетовий браслет і 21 день прожити без скарг, критики на адресу інших і себе, пліток і висловлювання невдоволення (заздрості тут немає, замість неї — висловлення невдоволення). Думати можна (хоч і не бажано), але головне — не говорити. Якщо людина не справляється, він одягає браслет на іншу руку і 21 день починається спочатку.

Коли я почула про цю практику, вирішила спробувати її. Здавалося, що це дуже легко, адже я взагалі не люблю скаржитися, волію не пліткувати і все таке.

Виявилося, що це неймовірно складно. Вже на наступний день я переодягла браслет на роботі, висловивши невдоволення з якоїсь причини. Потім ще і ще раз. Переодягати його доводилося по 2-3 рази в день, хоча я б ніколи не назвала себе скиглієм і вічно незадоволеним типом.

Зараз навіть продають такі браслети — була б ідея, знайдуться люди, які будуть її продавати. Може бути, витрачені гроші не дають так просто здатися, але суть не в цьому.

Ви можете самі зробити собі браслет, пов'язати на руку просту нитку будь-якого кольору або використовувати для цих цілей кільце, яке будете перекидати з руки на руку.

Адже головне тут — кинути, нарешті, отруйні думки.

Джерело: aum.news

 

Популярні теми

06.03.2017, 11:24
Напередодні 8 березня – 8 цікавих фактів про Міжнародний жіночий день!
13.05.2022, 12:58
Чому в Черкасах на дорозі утворилося провалля
19.05.2022, 10:41
ЩО ЧЕРКАЩИНА ЕКСПОРТУЄ ЗА КОРДОН НАЙБІЛЬШЕ
03.02.2017, 07:31
Як розпочати день, щоб він був успішним
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з іншими.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регістрація | Вхід ]