Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
ПОРАДИ ЛІКАРЯ ЗІ СМІЛИ ЯК ДОПОМОГТИ КУРЦЯМ ПОЗБУТИСЯ ПАГУБНОЇ ЗВИЧКИ
16 листопада відзначають Міжнародний день відмови від куріння. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

Згідно з даними ВООЗ, у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легенів, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини. Більше того, практично кожні 10 хвилин вмирає курець. Експерти прогнозують, що буквально через 10 років цей показник смертності збільшиться до одного курця в 3 секунди.

Цей день відзначають і в нашому місті. Це прекрасний привід задуматися над тим, що в нашому місті зараз курить близько десятої частини жінок, більше половини всіх чоловіків, 53% старшокласників, інформує газеті “Сміла” фельдшер кабінету формування здорового способу життя Поліклініки для дорослих Наталія Зінченко.

Процес припинення куріння може бути тривалим та непростим. Якщо поряд є близька людина, яка готова підтримати та допомогти у цьому, вірогідність досягти успіху значно підвищується. Саме тому члени родини, друзі, родичі можуть зіграти важливу роль у процесі відмови від куріння та допомогти кинути курити назавжди.

Якщо ви хочете допомогти своїй близькій людині позбутися згубної залежності, можете скористатися такими порадами:

скажіть, що ви готові і хочете допомогти і що на вас можна розраховувати;

коли ви йдете кудись разом, вибирайте місця, де не курять;

пропонуйте спільні прогулянки та спільну фізичну активність;

будьте поряд! Іноді людині, яка перебуває у процесі припинення куріння, потрібно просто поговорити; покажіть позитивний приклад, як ви справляєтеся зі стресом або поганим настроєм без сигарет; нагадуйте,

що без сигарет життя стане кращим – яскравішим та цікавішим;

звертайте увагу людини на усі позитивні моменти, пов’язані з припиненням куріння, зокрема, нагадуйте про причини, заради яких людина вирішила кидати;

говоріть про те, що більшість людей пробують кинути курити декілька разів перед тим, як кинуть остаточно.

Однак кожна спроба все одно є кроком до поставленої цілі; підтримуйте та заохочуйте людину навіть тоді, коли вона робить щось не так; не дозволяйте втратити віру у себе та свій успіх.

Популярні теми

Публікації

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]