- Категория:
- Автор:Черкащани Смілянщини
- Рейтинг:0.0/0
Смілянська міська та районна організації Всеукраїнського об’єднання «ЧЕРКАЩАНИ» не могли залишитись осторонь такого важливого питання для мешканців нашого міста, як розподіл госпітальних округів.
Щоб відстояти право мати свій госпітальний округ з центром у місті Смілі, голови фракцій Смілянської міської та районної рад ВО «ЧЕРКАЩАНИ» направили відкритого листа Прем’єр міністру України, в.о. Міністра охорони здоров’я України, голові Черкаської обласної державної адміністрації, голові Черкаської обласної ради, народному депутату Рудику С.Я.
«Звертаємося до Вас із проханням взяти до уваги думку громади Смілянського району щодо проведення медичної реформи в нашій державі, а саме Черкаській області.
Ми, як обрані представники від жителів Смілянщини, стурбовані питанням створення госпітальних округів на Черкащині, зокрема тим фактом, що місто обласного значення Сміла та Смілянський район залишаться поза процесом створення госпітальних округів у Черкаській області. Наразі Сміла – третє місто в області за кількістю населення, в цілому місто та район налічує близько 100 тисяч осіб. Має непогано розвинену інфраструктуру, зручне географічне положення (через місто Сміла та Смілянський район проходять основні автомобільні та залізничні сполучення області та країни, зокрема залізнична станція ім. Т.Шевченка). За час незалежності сміляни у непростих умовах змогли зберегти медичну мережу, яка на сьогодні дає змогу швидко, якісно та доступно обслуговувати жителів Сміли та району.
Але нині нашу Смілянщину планують приєднати до Черкаського госпітального округу, що, на нашу думку, є недоцільним рішенням в реформуванні медицини на Черкащині.
Згідно із методичними рекомендаціями госпітальний округ повинен створюватись на кількість населення не менше 200 тисяч осіб. Населення Черкаської області близько 1 млн. 200 тис. осіб, це дає підстави для створення шести госпітальних округів. Але зараз на Черкащині в рамках медичної реформи планують створити лише чотири госпітальні округи. Перший – Лівобережний (Золотоніський, Чорнобаївський, Драбівський райони) ≈ 149 тисяч населення. Другий – Черкаський (м. Черкаси, Черкаський, Канівський, Чигиринський, Смілянський, Кам’янський райони та м. Сміла) ≈ 553 тис.! Третій – Звенигородський (Звенигородський, Лисянський, Катеринопільський, Шполянський, Городищенський, Корсунь-Шевченківський райони) ≈ 220 тис. Четвертий – Уманський (м. Умань, Уманський, Тальнівський, Маньківський, Жашківський, Монастирищенський, Христинівський райони) ≈ 220 тис.
Якщо переглядати розподіл Черкаської області на госпітальні округи, то Кам’янський та Городищенський райони, які знаходяться поблизу Сміли, можна поєднати в один округ з кількістю населення близько 170 тис. осіб. Це дозволить зменшити Черкаський госпітальний округ із 553 тис. населення майже вдвічі, що сприятиме якіснішому, простішому та ефективнішому доступу жителів Черкащини до отримання медичних послуг.
Хочемо зазначити, що Сміла має чотири заклади надання медичної допомоги, що дає можливість широко та якісно обслуговувати велику кількість населення району.
Маємо надію на те, що вище керівництво держави та всі ті, хто дотичний до реалізації медичної реформи, дослухаються до голосу простих українців і для втілення реформи не братимуть лише сухі статистичні дані, а зважатимуть на реалії функціонування медичних закладів на Черкащині.
З повагою
Голова фракції «ВО ЧЕРКАЩАНИ»
Смілянської міської ради О.П. Ткаченко
Голова фракції «ВО ЧЕРКАЩАНИ»
Смілянської районної ради В.Б. Золотоверхий»
Читайте також
Популярні теми
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.