Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Як на Смілянщині опікуються опаленням шкіл та економією державних коштів
  • Категория:
  • Автор:
    Хроменко Ірина
  • Рейтинг:
    0.0/0
Опалення шкіл Смілянського району – стратегічно важливе питання, особливо з огляду на проблеми з газопостачанням. На сьогодні опалювати школи газом (особливо великі) проблематично і не ефективно. Ціна на газ постійно зростає, ліміти для шкіл зменшуються, а застаріле газове обладнання потребує заміни. Про це пише Хроменко Ірина, начальник відділу освіти Смілянської РДА на офіційному  сайті Смілянської РДА

     Тому відділом освіти у грудні 2015 року був підписаний інвестиційний договір з ТОВ «Адеп», за яким на сьогодні сучасні котли на твердому паливі встановлені в п’яти найбільших школах району: Костянтинівській, Ротмістрівській, Балаклеївській, Макіївській та Березняківській. При цьому було прийнято рішення від газового опалення не відмовлятися, а залишити його як альтернативне.

     У зв’язку із змінами у Законі України «Про теплопостачання» затвердження тарифів на виробництво теплової енергії на установках з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії, яке раніше здійснювала Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), сьогодні передано на органи місцевого самоврядування, зокрема виконкоми сільських рад. При цьому оплата тепла здійснюється із районного бюджету.

   Отже, за новим законом, затвердити тарифи на теплоенергію для виробника тепла на твердому паливі – ТОВ «Адеп» в Костянтинівській, Ротмістрівській, Балаклеївській, Макіївській та Березняківській школах мають виконкоми відповідних сільських рад.  

     26 січня рішення затвердити тариф на теплову енергію для своєї школи прийняв виконком Березняківської сільської ради. Дякую всім депутатам, членам виконкому та особисто сільському голові Гончаренко Надії Василівні за активну підтримку школи та конструктивну співпрацю з відділом освіти. У Березняківській школі із введенням у дію котлів на твердому паливі температурний режим значно покращився і повністю відповідає санітарним нормам. Сьогодні у школі створені всі умови для комфортного, у теплі та затишку, навчання школярів та праці педагогів.  

     Хочу подякувати депутатам Макіївської сільської ради, членам виконкому та особисто сільському голові Жижці Людмилі Володимирівні за позитивний розгляд питання на сесії сільської ради та затвердження тарифу на опалення Макіївської школи.   

      Маємо надію, що позитивні рішення щодо затвердження тарифів на теплопостачання на цьому тижні будуть прийняті виконкомами Ротмістрівської та Балаклеївської сільських рад, що дасть можливість підключити школи цих сіл  у найближчий час до нового ефективного джерела опалення.  

      На сьогодні незрозумілою є позиція сільського голови Костянтинівки О.М.Шульги, який відмовляється виконувати покладені на нього законом повноваження – всіляко перешкоджає затвердженню тарифів.

     27 січня відбулося засідання виконкому Костянтинівської сільської ради, на якому розглядалося питання затвердження тарифу на теплоенергію для опалення Костянтинівської спеціалізованої школи. Попри наше прохання, представники райдержадміністрації та відділу освіти на засідання запрошені не були.

     Члени виконкому після тривалої дискусії тариф не затвердили. Таке рішення  унеможливлює введення в експлуатацію нових сучасних котлів на твердому паливі у Костянтинівській школі, яке планувалося на початок лютого.  А значить гострі проблеми з опаленням, які існують у цій школі, вирішені не будуть.

      На сьогодні Костянтинівська школа споживає найбільший обсяг газу серед інших шкіл району. При цьому застаріле газове обладнання не забезпечує достатній тепловий режим у навчальному закладі. Щоб зігріти дітей, у класах включаються електрообігрівачі, що призводить до значного перевищення школою щомісячних лімітів на електроенергію.

      За таких обставин введення в дію потужних котлів на твердому паливі – реальна можливість значно зменшити фінансові витрати із районного бюджету на енергоносії та забезпечити дотримання нормального температурного режиму в  Костянтинівській спеціалізованій школі.

        Шкода, що голова та члени виконкому Костянтинівської сільської ради вишукували причини, щоб не затвердити тарифи, і не подумали про наслідки свого рішення для дітей та районного бюджету.

Читайте також

11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС

Популярні теми

05.12.2023, 09:29
Ще одна автівка і дрон від нас. Плюсуємо допомогу нашим військовим, щоб вони мінусували ворога.
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]