- Категория:
- Автор:Світлана Павлик
- Рейтинг:5.0/1
На початку 90-х років ХХ століття Україна здобула незалежність та вчергове почала розбудовувати свою державність. На той момент здавалося, що незалежною державою ми стали без особливої боротьби. Проте, зараз зрозуміло, що справжня незалежність виборюється роками-століттями та, що більш важливо, її потрібно постійно берегти, а при потребі самовіддано боронити.
Саме такі славні, та в той же час трагічні часи боротьби за незалежність переживає Україна та її народ сьогодні. Захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного громадянина та справою гідності справжніх патріотів. Колектив школи №3-колегуму на чолі з директором, Тетяною Карло, не стоїть осторонь спільної справи захисту державності, виховання майбутнього покоління українців справжніми патріотами.
Провідне місце у формуванні національно-патріотичних почуттів у школярів посідає вивчення української мови. Адже патріотизм починається саме зі ставлення до рідної мови.
Одне із важливих завдань у вихованні національної свідомості школярів – прищепити любов до рідної мови, щоб «рідне слово жило, трепетало, грало всіма барвами й відтінками в душі молодої людини, адже рідна мова – то неоціненне духовне багатство, в якому народ живе, передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, культуру і традиції». Це завдання вчителі школи №3-колегіуму виконують на уроках та в позакласній діяльності, допомагаючи учням побачити багатство рідного слова, відчути його неповторну красу, пізнати з його допомогою безмежний прекрасний навколишній світ.
Під час навчання педагоги формують у школярів розуміння важливої ролі української мови у відродженні України, розуміння того, що лише завдяки їй можна глибше пізнати традиції, звичаї, психологію, національний дух українців, розвивають мовну культуру учнів, вміння і навички спілкуватися, логічно висловлювати думки українською мовою, говорити правильно, вишукано і виразно. Вважають, що основою успіху в навчанні та вихованні національної свідомості учнів на уроках та в позакласних заходах є їх змістовність і нестандартність, тому урок-концерт, урок-подорож, свято української мови, усний журнал, урок цікавої граматики, урок-екскурсія проводяться нашому закладі системно та змістовно.
Слово передує всьому, до чого доходить творчість людська. А це значить, що допоки в нас є рідне слово, перед нами є майбутнє, є сподівання і мрії, які можуть бути здійсненними. Тож пам᾽ятаймо, що наша мова ― це палке слово Кобзаря, безмежна душа Лесі Українки, це гостра зброя Франка, це лебедина пісня Симоненка… Любімо й плекаймо в серці рідну мову!
Світлана Павлик,
учитель української мови та літератури школи №3-колегіуму
Читайте також
Популярні теми
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.