Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
Українці будуть по-новому, платити податок на спадщину та подарунки
  • Категория:
  • Автор:
    ДЕНЬГИ.ua
  • Рейтинг:
    0.0/0

В Україні змінили правила сплати податку на спадщину. У четвер, 23 лютого, Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №0940, яким вносяться відповідні правки в Податковий кодекс. Про це повідомляє UBR.ua.


Змін декілька. По-перше, депутати звільнили від сплати податку на спадщину (а це 5% від вартості майна) спадкоємців другої черги (брати і сестри, дідусі і бабусі, а також онуки заповідача). Раніше право на нульову ставку податку мали тільки спадкоємці першої черги (батьки, чоловік або дружина і діти заповідача). При цьому оцінка майна теж не проводиться.

 У пояснювальній записці до документа зазначено, що проблема оподаткування спадщини особливо гостро стоїть в українських селах: нерідко розмір податку і вартість оцінки майна в рази перевищують його реальну ринкову ціну. Мінімальні тарифи на оцінку в Україні стартують від 600-800 грн, але може доходити і до кількох тисяч гривень. При цьому деякі експерти примудрялися оцінювати бувалі сільські садиби за ціною заміських особняків, з-за чого у багатьох регіонах країни спалахували перманентні скандали.

 Наші люди завжди намагалися заощадити, тому нечасто безпосередньо оформляли спадщину за другої черги споріднення

По-друге, змінилися правила оподаткування подарунків. Зараз за них доводиться платити за тими ж тарифами, що і за спадок (5%).

У новій версії зазначено, що дарунки (гроші, майно, послуги тощо), отримані родичами першого ступеня, оподатковуються за нульовою ставкою. А всі інші одержувачі подарунків, як родичі другого ступеня, так і сторонні, платять ті ж 5%.

 Варто відзначити, що цей законопроект припадав пилом у Верховній Раді ще з 2014 року. Але тоді у Головного юридичного управління ВР були серйозні зауваження до документа. Зокрема, у своїх висновках влади вказали, що нульова ставка, в разі прийняття законопроекту, пошириться не тільки на сільські будинки, але і на предмети антикваріату, цінні папери та інше майно, одержувачі якого цілком можуть заплатити податок. У підсумку документ відправили на доопрацювання.

Але особливих змін, в порівнянні з першоджерелом, у підсумковій версії так і не з'явилося. Більш того, в ухваленому документі в якості об'єкта спадкування вказане майно, гроші, майнові і немайнові права.

 Наскільки прийнятий закон виявиться корисним українцям - покаже час.

 “Наші люди завжди намагалися заощадити, тому нечасто безпосередньо оформляли спадщину за другої черги споріднення. Коли бабусі чи дідуся хотіли заповідати онукам квартиру, то найчастіше робили це в два етапи, щоб не платити горезвісні 5% податку на спадщину. Спочатку писали на спадщину своїх дітей, а потім вже вони передавали житло своїм чадам. Яких-небудь обмежень на цей рахунок немає. Можна в один день за один раз оформити відразу два документи. Тому законодавці заощадили спадкоємцям час і документообіг - можна більше не складати кілька документів, і не платити за це більше нотаріусам“, - зазначив старший партнер адвокатської компанії "Кравець та партнери" Ростислав Кравець.

До речі, він зазначив, що за другого ступеня споріднення в Україні домінує не спадкоємство від бабусь/дідусів онукам, а від братів/сестер один одному.

Читайте також

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл

Популярні теми

Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]