Сміла-Info

Смілянський інформаційний портал. Новини та Оголошення м. Сміла
Главное меню
« Жив з людьми і для людей…»
  • Категория:
  • Автор:
    Лариса Тищенко
  • Рейтинг:
    0.0/0
  22 липня в приміщенні Плосківського сільського будинку культури відбувся вечір-спогад, присвячений 86-річчю від дня народження Івана Яковича Пічкура - мудрого хлібороба, талановитого аграрника-керівника, голови колгоспу «Серп і Молот».

 Громада зібралася, щоб згадати цього мудрого чоловіка, який багато зробив для розбудови сіл: Плоске, Будки і Костянтинівка. Про людину, яка знала справжню ціну хлібу, про того, хто жив турботами людей і дбав про те, щоб покращити життя жителів Костянтинівської сільської ради.

Захід відкрив сільський голова Олексій Шульга, він зазначив, що Іван Якович відіграв велику роль у розвитку нашої громади, а також підкреслив вагомий вклад тих людей, які пліч о пліч працювали разом з ним.

Генеральний директор СТОВ «Лан» Віталій Перканюк вручив запашний коровай ветеранам колгоспної праці колишньому агрохіміку колгоспу «Серп і Молот» Галині Попілевич, бригадиру тракторної бригади Івану Кулінченку та доярці Галині Макаренко. Коровай розрізали і вкінці заходу пригостили ним всіх присутніх, в знак пам’яті про трудівника-хлібороба.

Від завідуючої Костянтинівською сільською бібліотекою Лариси Тищенко присутні дізналися про життєвий шлях Івана Яковича, а також мали нагоду познайомитися з виставкою періодичних видань та фотовиставкою, які висвітлюють життєвий шлях дбайливого господарника.

Володимир Грошев, голова районної ради, зазначив, як добре, що в нашому районі є такі особистості, на яких можна рівнятися і працювати, і дбати про людей, так як це робив Іван Якович.

Своїми спогадами про великого хлібороба ділилися бувший начальник управління сільського господарства Смілянського району Юрій Маловічко, бувший голова Смілянської міської ради Олександр Котькало, колишній секретар партійної організації колгоспу «Серп і Молот» Віра Чмиренко, голова ради ветеранів Костянтинівської сільської ради Галина Попова, колишній заступник голови колгоспу по матеріальному забезпеченню Святослав Дяченко, колишня голова профспілкової організації колгоспу Геня Бондаренко, колишній агрохімік Галина Попілевич та земляк Івана Яковича Пічкура Антон Федоренко.

В знак пошани до Івана Яковича Пічкура були покладені вінки і квіти до його могили.

Учасниці вокального жіночого ансамблю «Райдуга» та народного аматорського ансамблю «Будківчанка» прикрасили захід піснями у своєму виконанні.

Завдяки цьому заходу переконалися ще раз у істині: людина живе доти, доки її пам’ятають. Ми пам’ятаємо Івана Пічкура, горді і вдячні за те, що на теренах нашої громади трудився і жив такий заслужений працівник сільського господарства, мудрий хлібороб з великої букви.

Ім’я Івана Яковича увіковічнили для прийдешніх поколінь, назвавши одну з вулиць села Плоске і встановивши меморіальну дошку на його честь.

Увіковічнено трудовий подвиг Івана Яковича Пічкура в численних публікаціях в пресі і в поемі Василя Гирича «Гора з горою сходиться».

«Він такий, як скаже – то доб’ється
Для людей, для їхнього добра,
Бо недаром неспокійно билось
Справедливе серце Пічкура…»


 Лариса Тищенко,
завідуюча Костянтинівською сільською бібліотекою

Читайте також

10.09.2018, 08:35
Чи має інвалід право на безоплатний проїзд, пояснив ВС
12.09.2018, 08:13
Як батькам контролювати закупівлі шкіл
11.09.2018, 08:01
Конкурентоспроможність людей з інвалідністю на ринку праці АБО Умови їх працевлаштування та обов’язки роботодавців
06.09.2018, 08:21
Безкоштовні ліки в лікарні: що потрібно знати

Популярні теми

05.12.2023, 09:29
Ще одна автівка і дрон від нас. Плюсуємо допомогу нашим військовим, щоб вони мінусували ворога.
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]