- Категория:
- Рейтинг:3.0/1
У них взяли участь голова районної ради Володимир Грошев, головний лікар Смілянської центральної районної лікарні імені Софії Бобринської Зоя Зирянова. Мене, як голову Ромістрівської об’єднаної територіальної громади про збори не попередили. Хоча, як підказує логіка, повинні були б, бо ж лікарня розташована на території саме Ротмістрівської ОТГ, до речі, першої в районі.
Пішов на зібрання без запрошення разом з начальником фінансово-економічного відділу та начальником відділу освіти, молоді та спорту, культури, зовнішніх зв’язків та охорони здоров’я нашої ОТГ. Там вирішували, яким чином провести оптимізацію лікарні. Кажуть, що оптимізація – це складова реформування галузі охорони здоров’я і лікарню треба привести до відповідних вимог і нормативів функціонування. Наприклад, пояснюють, що у Ротмістрівській лікарні немає реанімаційного відділення, а без нього не може працювати відділення неврологічне. Щодо цього є великі сумніви, після того, як цим питанням поцікавився в інших фахівців. Я не фахівець у медицині і всіх нюансів не знаю. Проте, на мою думку, перш ніж скликати збори колективу, треба було обговорити ситуацію з громадою, повідомити про наміри мене як керівника ОТГ, разом шукати компромісне рішення.
На мою думку, така оптимізація, ставить лікарню під загрозу знищення. На території Ротмістрівки залишиться, лабораторія, фізкабінет, стоматологічний кабінет та ренгенкабінет. Вивільненим працівникам головний лікар ЦРЛ Зоя Зирянова пообіцяла робочі місця у Смілянській центральній районній лікарні. Про персонал наче б то подбають. А що робити жителям десяти навколишніх сіл, які роками лікувалися в Ротмістрівській лікарні, найближчому до них закладі, в т.ч. про літніх людей, яким не під силу їздити і, які до речі, будували цю лікарню? На їх користь не почув жодного слова. Їм пропонують їздити у Смілянську районну лікарню, то настільки мені відомо, там весною жодного вільного ліжка не було. Працівники лікарні запитали як їм добиратися до місця роботи? почули у відповідь - їздитимуть власними силами, можливо закуплять автобус і людей возитимуть. Навряд, чи це можливо, коли немає фінансування.
Об’єднаній територіальній громаді пропонували взяти цей заклад на своє утримання, але це було у 2017 році. На той час, це було нереально, адже ОТГ була лише створена. Проте лікарню ми підтримували – надали 100 тис. грн. на проплату за енергоносії, 30 тисяч грн. виділили на будівельні роботи для Смілянської районної лікарні. Фінансуємо первинну ланку. На вторинну медицину надавали субвенцію.
За вісім місяців роботи надходження до бюджету ОТГ становлять 25 мільйонів гривень. Реалізували 6 проектів у соціальній галузі на 5 мільйонів грн., як кажуть, на виході ще 3 проекти на 3 млн. грн. Будинок культури 20 років не працював, наразі ми перекрили дах, зробили ремонт, залишилося завершити кінозал. Працюємо над покращенням благоустрою. Встановили банкомат. Зробили у Ковалисі, Куцівці та Мельниківці ремонти доріг.
Заклади середньої освіти забрали на своє утримання з боргами в сумі 847,4 тис. грн., які вже повністю погашені.
Можу з повною відповідальністю говорити про те, що Ротмістрівська ОТГ розвивається, має перспективи.
Нині у складі Ротмістрівської ОТГ села Ротмістрівка, Ковалиха, Куцівка, Мельниківка та селище Вовківка, а це понад 4100 жителів району. Більше того вже виявили бажання приєднатися до нашої громади жителі сіл Макіївка, Будо-Макіївка, Ташлик, Самгородок, Санжариха і це питання найближчого часу, населення ОТГ буде складати до 10 тисяч. А це третина Смілянського району! Їх ніхто не питає – потрібна їм лікарня чи ні. За них все вирішили, чи не так? Складається враження, що нашу ОТГ взагалі вже не розглядають як частину району і нашу думку враховувати не збираються.
Чомусь з іншими співпраця є, а ось долю лікарні вирішили без нас. Чи не перевищує голова районної ради своїх повноважень у цьому питанні?
Треба ситуацію обговорити з депутатами, в комісіях, зібрати сесію, виконком, якщо є державна програма і необхідно робити якісь зміни, то про це повинні знати люди. Громаді необхідно пояснювати особливості реформування, не створювати конфронтацію і колапс, а проводити перемовини.
Коли люди дізналися про наміри оптимізувати лікарню, телефон у мене не змовкав. Громада налаштована перекривати дороги. Я людей стримував, бо вважаю, що це не вирішує на даному етапі проблеми.
Навколо лікарні постійно триває революція. Ось і зараз повинні її відстояти і зберегти для громади. Нас освітою хотіли злякати - не злякали, медициною теж не злякають. ОТГ – молоде, активно розвивається. Поки що надходить субвенція з держави на виплату заробітної праці, а все інше робимо власними силами і утримуємо власним коштом.
У 2017 році ми не могли взяти лікарню на своє утримання, не мали ще власного бюджету, бюджети кожної сільради виконувалися окремо. Тепер, коли до нас приєднуються ще 5 сіл, час підійшов і ми можемо її забрати. Якщо ж у цьому перешкоджатимуть, змушені будемо їхати до облдержадміністрації. Треба зважати і на те, що триває децентралізація. Ситуація з лікарнею цьому процесу не сприяє. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман наголошував на тому, щоб його інформували про випадки перешкоджанню децентралізації. І якщо потрібно буде, то будемо звертатися і на вищий рівень, шукати правди будемо всюди.
Володимир Ховайба.
Голова Ротмістрівської ОТГ
Читайте також
Популярні теми
Ніхто не наважився залишити свій коментар.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.
Будь-те першим, поділіться думкою з усіма.